Skip to main content

Yangın Söndürme Hidrantı


Yangınla mücadele ve yangın söndürme faaliyetlerinin başlıca araçlarından biri olan yangın hidrantı, yangın riskinin yüksek olduğu alanlarda itfaiye ekiplerinin hızlı hareket etmelerini sağlayarak büyük önem taşımaktadır. Genel olarak iki çıkışa sahip olan yangın hidrantları, döküm halindeki gövdesi, vanası ve mili ile birlikte dayanıklı ürünler grubunda yer almaktadır.

Su kaynağını başka bir araca gereksinim duymaksızın direkt olarak söndürme ekiplerinin hizmetine sunan yangın hidrantının en fazla rastlanan türü yer üstü yangın hidrantlarıdır. Riskli alanlarda ihtiyaç duyulmasa bile yakın bölgelerdeki yangınlar için takviye söndürücü sağlayarak büyük işlev gösterir.

Yangın Hidrantı Fiyatları

Don olaylarına karşı otomatik olarak boşaltma mekanizmasına sahip olan ve sızdırma yapmayan yangın hidrantı fiyatları ile de oldukça rağbet gösterilen ürünlerimiz arasında yer almaktadır. Özel olarak imal edilen ve döküm yapısı ile tüm hava koşullarına karşı dirençli olan yangın hidrantları genelde iki çıkışlı olsa da isteğe göre üç çıkışlı da yapılabilmektedir.

Genel olarak yangınların açık alanlardaki kısmına müdahalede başarılı olan yangın hidrantları, daha sonraki soğutma çalışmalarında da verimlidir. 5000 metrekarelik imar alanına sahip tesisler veya toplu yaşam merkezlerinde zorunlu tutulan yangın hidrantlarının hangi sayıda bulunması gerektiği de ilgili yönetmeliklerde yer almaktadır. Dış hidrant sistemleri bahçe bölümü veya binaların dış bölümlerindeki yangınlarda çok etkilidir.

Yangın Hidrantı Ölçüleri

Yangınla mücadelede önemli bir yere sahip olan yangın hidrantı ölçüleri de farklı ebatlarda olabilir. Müşterilerimizin bugüne dek talep ettikleri yangın hidrantlarını incelediğimizde genel olarak 1435, 1750 ve 2150 mm ebatlarının tercih edildiğini görmekteyiz.

TS EN 14384 kalite numarasına sahip olan yangın hidrantları itfaiye ekiplerinin olduğu kadar binadaki yetkili kişilerin de en büyük yardımcısı olmaktadır. Suyun mümkün olan en uzak noktaya ulaşabilmesi için dayanıklı bir gövdeye ve birden fazla çıkışa sahip olması önemlidir.

Yangın Söndürme Hidrantı İstanbul - Uzay Yangın

Yangın Hidrantı Montaj Detayı

Yangın hidrantı montaj detayı kaliteli ve hatasız kurulumlar yapmak için önemlidir. Uzman mühendisler tarafından tasarlanan ve montajı yapılan tüm yangın hidrantları, yangın anında önemini daha iyi hissettirmektedir.

Bağlantı ve kurulum sırasında yapılacak yanlışlar işlevselliği azaltacağı için yangın sektöründe profesyonelleşmiş ekipler tarafından bu işlemler yapılmalıdır.