Skip to main content

Çelik Yangın Merdiveni


Yangınlar karşısında kişilerin daha hızlı ve rahat hareket ederek yangın alanlarından uzaklaşmasını sağlayan,
yangın merdiveni çeşitli fonksiyonlara ve işlevlere de sahiptir. Bu anlamda özellikle de devlet kurumlarında, apartmanlarda, yüksek binalarda, holding gibi iş yerlerinde fazlasıyla ihtiyaç duyulan yangın merdivenleri arasında çelik yangın merdiveni hem daha rahat oluşu hem de dayanıklılığı ile çok fazla tercih edilmektedir. Genişlik ölçüleri de dikkate alındığında çok kullanışlı olan çelik yangın merdiveni, z tipi yangın merdiveni olarak da karşımıza çıkmaktadır.

Çelik Yangın Merdiveni - Uzay Yangın

Yangınlar çok büyük felaketlere yol açabilecek kadar büyük etkiye sahip olup aynı zamanda da insanların can kaybına uğraması noktasında da yine önemli derecede zararlı bir etki bırakmaktadır. Bu anlamda yangınlardan olabildiğince kaçınmalı, duruma müdahale edilemiyorsa itfaiyeler aranarak yangın merdivenleri kullanılmalıdır. Çelik yangın merdiveni bu noktada en fazla tercih edilen ve aynı zamanda da çok sağlam olması sebebiyle daha hızlı biçimde yangın alanlarından uzaklaşılması için insanlara destek olan da bir merdiven sistemidir.

Düz Kollu Z Tipi Yangın Merdiveni

Çelik yangın merdiven tipi örneği olarak karşımıza çıkan Z tipi yangın merdiveni düz kollu olarak da tabir edilmektedir. Yüksek binalarda vazgeçilmez olan z tipi yangın merdiven tiplerinin ani durumlarda kişilerin güvenli ve hızlı biçimde yangın alanlarında uzaklaşmalarını sağlaması amacıyla da kullanılmaktadır. Bağlama elemanları ve yatay zemin üzerinde oluşturulan şeklin Z harfine benzemesi ile adı Z tipi yangın merdiveni olan bu yangın merdiveni tipinde çeşitli özellikler de bulunmaktadır.

Z Tipi Yangın Merdiveni Fiyat - Uzay Yangın

Z tipi yangın merdiveni daha çok büyük, yüksek binalarda tercih edilmektedir. İnsanların çok daha rahat biçimde olay yerini terk etmesi adına iyi biçimde inşa edilen z tipi yangın merdiveni çelik yapıda olup sağlamlık testinden de geçirilmektedir. Bu anlamda z tipi yangın merdivenlerine eğer ki yüksek yapıdaki binalarınız, iş yerleriniz ya da apartmanlarınız varsa daha fazla ihtiyaç duymalı ve bu yangın merdivenlerini edinmelisiniz.

Z Tipi Yangın Merdiveni Fiyatları

Belirttiğimiz üzere yüksek binalarda fazlasıyla tercih edilerek insanların daha hızlı biçimde yangın alanlarını terk etmesi için büyük avantajlar sunan z tipi yangın merdiveni fiyatları da satıldığı, inşa edildiği firmalara göre değişiklik göstermektedir. Bu anlamda dayanıklı, sağlam yangın merdivenlerine ihtiyaç duyan kişilerin mutlaka z tipi yangın merdiveni için de araştırmalar yaparak yapısına en uygun yangın merdivenini tercih etmesinde yarar vardır. Özellikle de yangın anlarında insanların olumsuz etki görmeden yangın alanlarından uzaklaşması ve daha rahat nefes alabilmeleri açısından yangın merdivenleri oldukça önemli bir kriterdir. 

Düz Kollu Z Tipi Yangın Merdiveni - Uzay Yangın

Z tipi yangın merdiveni fiyatları da iyi biçimde araştırılarak bütçesine ve bina yapısına uygun olan yangın merdiven tipinin değerlendirilmesinde yarar vardır. Özellikle de büyük bina sahiplerinin bu gibi yangın merdivenlerini elde etmesi son derece önemlidir.

BLOG