Skip to main content

Yangın Sprinkler Sistemi Nasıl Çalışır?


Sulu söndürme türlerinden biri olan sprinkler söndürme sistemleri, yangına müdahale edecek suyun yangın dolabı, monitör, nozul ve farklı nitelikteki sprinkler aracılığıyla püskürtülmesi esasına dayanır. Uzay Yangın olarak en kaliteli ve dayanıklı sprinkler sistemleri sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz. Ön Tepkili Sistem, Baskın Sistem ve Islak Borulu Sistem olarak üç farklı türde tasarladığımız spinkler sistemlerin korunacak alana göre en uygun olanını tercih edip projelendiriyoruz.

Yangın Sprink Sistemi - Uzay Yangın

Ücretsiz Keşif sonrası tasarımına geçtiğimiz sprinkler söndürme sistemlerini projelendirerek binanızın mimari niteliğine uygun halde yasal mevzuatlara göre şekillendiriyoruz. Bugüne dek montajını gerçekleştirdiğimiz tüm yangından koruma sistemlerimiz gibi sprinkler sistemler de kendi hakimiyet alanında % 100 başarılı sonuçlara imza atmıştır. Yangın korunmanın yüksek gerekliliğinden hareketle en dayanıklı ürünleri siz değerli müşterilerimizin hizmetini sunuyoruz.

Sulu Söndürme Sistemleri Ajanı

Sprinkler söndürme sistemleri söndürme ajanı olarak kullanılan suyun basıncı aracılığıyla alevlere müdahale eder. Su ile harekete geçen sistemin kullanım alanı suyun niteliksel ve niceliksel olarak zarar oluşturmayacağı tüm alanlardır. Otomatik yağmurlama sistemiyle binanıza entegre edilen sulu yangın söndürme sistemlerinin kanuni olarak bulundurulması zorunlu tutulan binalar Binaların Yangından Korunması Hakkındaki Yönetmelik hükümlerinde belirtilmiştir.

Sulu Söndürme Sistemleri Ajanı - Uzay Yangın

Çoklu döngü borulama, loop borulama, ızgara borulama, kapalı çevrim loop borulama ve ağaç borulama teknikleri sprinkler sistemlerde kullanılan ve uzman mühendislerimiz tarafından kararlaştırılan yöntemlerdir. Korunacak malzemenin niteliğine ve binanın mimari yapısına göre tercih yapılmaktadır. Uzman ekibimiz ile keşif hizmetinden bakım ve dolum işlemlerine kadar yanınızda yer alarak çözüm ortaklığı geliştiriyoruz.

Sprinkler Sistemi Çalışma Prensibi İlkeleri

Sprinkler sistemi çalışma prensibi hem tasarımcılarının hem de kullanıcılarının özellikle bilmesi gereken ilkelerden oluşmaktadır. Tehlike sınıfı belirlenen yerin çatı yüksekliği ve zeminin kullanım şekli de göz önüne alınarak sprinkler sayıları ve yerleri belirlenmektedir. Tamamen bilimsel yöntem ve tekniklerin kullanılarak yangın söndürme sistemlerinin hatasız çalışması ve yüksek başarı yüzdesi yakalaması sağlanmaktadır.

Yangın Sprinkler Sistemi Nasıl Çalışır? - Uzay Yangın

Yangın algılama ve ihbar sistemlerinin dumanı ve yüksek ısıyı algılamasıyla kontrol paneline sinyal göndermesinin ardından harekete geçen sistemde su, borular aracılığıyla kaynağından sistemin en uç noktasına kadar önceden belirlenen ideal bir hızla ilerler. Yüksek basınçla uç noktaya gelen su uç eleman olan sprinkler aracılığıyla yangına doğru püskürtülür. Alevlerin üzerine yayılan su kısa zaman içinde harareti giderecek, dumanı bastıracak ve yangını söndürecektir.

Sprinkler Söndürme Sistemleri Fiyat Standartları

Uzay Yangın olarak sprinkler söndürme sistemleri fiyatı konusunda hizmet alanımızdaki tüm müşterilerimize kolaylık gösteriyoruz. Çeşitli kampanyalarımızı takip ederek indirim günlerimizde daha cazip koşullarla otomatik sistemlere sahip olabilirsiniz.

En yüksek standartlarda ürettiğimiz ve hizmetini sağladığımız sprinkler söndürme sistemleri uluslar arası standartlara uygun şekilde imal edilmektedir. Kaliteli olan tüm ürünlerimiz gibi sprinler söndürme sistemleri ve yangın ekipmanları konusunda da yardımcı oluyoruz. Teknik destek sunarak keşfini yaptığımız bina için gerekli olan tüm ekipmanları ve parçaları uzman ekibimiz ile belirliyor ve sizleri bilgilendiriyoruz.

BLOG